SPASpa & procedúrySpa Rehab Clinic

Spa Rehab Clinic

Spa Rehab Clinic prináša špičkovú diagnostiku, prevenciu a liečbu pohybového systému.

Spa Rehab Clinic je špičkovo vybavené rehabilitačné centrum, v ktorom sa náš zdravotnícky tím venuje prevencii a liečbe bolestivých stavov pohybového aparátu. Našou základnou víziou je poskytovanie vysokoúčinných metodík pre rýchle odstránenie bolesti a následnej obnove správnych pohybových stereotypov. Súbežne sa snažíme nastaviť klienta na preventívne opatrenia, súčasťou ktorých je pravidelný a hlavne správny pohybový režim. 

Služby našej rehabilitačnej kliniky sú určené pre návštevníkov kúpeľov, ale i klientov širokej verejnosti, ktorí hľadajú komplexnú prevenciu, diagnostiku a terapiu pohybového systému. Proces rehabilitácie začína u nášho lekára, ktorý stanoví komplexný kúpeľno-rehabilitačný plán a program, v ktorom pokračuje náš skúsený fyzioterapeut a zdravotnícky personál. Fyzioterapeuti majú pre našich klientov k dispozícii najmodernejšie terapeutické metódy, ktoré pomáhajú fixovať správne pohybové vzory do pamäte, poskytujú spätnú väzbu účinnosti terapie a tým pozitívne motivujú klienta k aktívnemu prístupu starostlivosti o svoje zdravie.


Potrebujete viac informácii? Sme tu pre Vás každý deň v týždni od 9:00 do 22:00 hod na balneo@spa.sk a na tel. +421 41 549 48 32.

Služby Spa Rehab Clinic


Lekárske rehabilitačné vyšetrenie

40 € / 30 min

Lekárske rehabilitačné vyšetrenie

Na základe rehabilitačného vyšetrenia lekár zhodnotí zdravotný stav klienta a navrhne individuálny rehabilitačný program a plán liečebných procedúr.

Fyzioterapia - Imoove

30 € / 30 min

Fyzioterapia - Imoove

Profesionálny prístroj Imoove obnovuje prirodzený špirálovitý pohyb tela a poskytuje cvičenia, ktoré možno individuálne adaptovať pre každého klienta. Prístroj navodí tzv. elisférický pohyb odvodený od pozorovania vzájomných pohybov stavcov, trojrozmerne v špirálovitom pohybe navracia do pohybu správne svalové reťazce.
Imoove je prvým zariadením, ktoré dokáže pracovať s celým telom a stimulovať tak viac ako 95 % svalovej hmoty naraz. Od vyhodnocovacích testov na zhodnotenie rovnováhy a koordinácie až k perfektnému získaniu rovnováhy tela dokáže Imoove cvičenie optimalizovať propriocepciu, svalový korzet a pohybovú koordináciu. Imoove je vhodný v nasledovných prípadoch: 
  • Pooperačná starostlivosť a rehabilitácia
  • Poúrazová starostlivosť a rehabilitácia
  • Športová medicína
  • Funkčná mobilizácia
  • Koordinácia a kardio

Fyzioterapia - Redcord

40 € / 60 min

Fyzioterapia - Redcord

Redcord je terapeutické zariadenie pochádzajúce z Nórska a používa sa na nervovosvalovú aktiváciu. Liečebná metóda sa nazýva Neurac a bola vyvinutá z terapeutického prístupu: cvičenie v závese. Veľmi často sa používa táto metóda u neurologických pacientov a pri pooperačných stavoch. Cieľom tejto metódy je obnovenie funkčných pohybových vzorcov. Zameriava sa na obnovenie bežného rozsahu pohybu a zmenšenie alebo až odstránenie bolesti. Je to aktívna terapeutická metóda, ktorá sa používa ako na diagnostiku (Neurac test), tak i na liečbu. Cvičenie v závesnom systéme Redcord je vhodné v nasledovných prípadoch:
  • Diagnostika funkčných porúch pohybového aparátu
  • Liečba neuromuskulárnych ochorení
  • Zníženie bolesti
  • Funkčný tréning
  • Korekčné cvičenia

Vodná trakcia

40 € / 30 min

Vodná trakcia

Ide o unikátnu terapeutickú procedúru, pri ktorej primárne dochádza k relaxácii svalstva, zníženiu tlaku na kĺbové púzdra a medzistavcové platničky, veľmi šetrným spôsobom, nakoľko je telo ponorené v termálnej liečivej vode. Spolu s teplotou vody, ktorá má príjemných 35 - 36°C, pôsobí relaxačne na celý pohybový aparát aj samotný účinok kúpeľa - hydrostatický tlak a hydrostatický vztlak, čo znamená nadľahčovanie váhovej záťaže na kĺby. Procedúra trvá 15 minút a je prísne indikovaná kúpeľným lekárom podľa aktuálneho zdravotného stavu, na driekovú alebo krčnú chrbticu a rovnako či bude trakcia prebiehať so závažím alebo bez neho.

Analýza tela Tanita

30 €

Analýza tela Tanita

Tanita MC-780 MA je univerzálny analyzátor segmentového zloženia tela s interaktívnym displejom. Je ideálny pre poskytnutie okamžitej analýzy zdravia a fitness stavu klienta a sledovanie pokroku v priebehu času. Segmentová analýza zloženia celého tela sa uskutoční za menej ako 20 sekúnd a vyhodnotí viac ako 20 ukazovateľ skladby teľa ako celku ale aj jednotlivých segmentov. Veľký duálny LED displej zobrazí jednoducho čitateľné namerané dáta zloženia tela: telesný tuk (%/kg), tučná hmota, netučná hmota, svalová hmota(%/kg), celková telesná voda, extracelulárna voda (ECW), intracelulárna voda (ICW), pomer ECW/ICW, BMI, kostná hmota, hodnotenie postavy, viscelárny tuk, bazálny metabolizmus (kj/kcal), metabolický vek, fázový uhol, odpor a segmentálne meranie percent tuku a svalovej hmoty pre každú nohu, ruku a trup.

Laserová terapia- aplikácia podľa ordinácie lekára

15 €

Laserová terapia- aplikácia podľa ordinácie lekára

Liečba laserom je časť svetloliečby, ktorá využíva opakované impulzy úzkeho zväzku monochromatického svetla a hlboko zasahuje do povrchovej časti tkanív, kože a slizníc. Laserové svetlo je nosičom energie, ktorú je schopné odovzdať pri dopade na ožarovanú plochu. Aktivuje činnosť buniek (zlepšuje bunkové dýchanie, spevňuje bunkové steny – fotónová reakcia, zlepšuje minerálnu rovnováhu, má silné protizápalové, protibolestivé, protibakteriálne a protivírusové účinky, upokojujúce účinky – uvoľňuje kŕče a zmenšuje opuchy). Používa sa na zníženie bolestivosti v úponoch šliach a kĺbových púzdrach ako aj pri bolestivých sýndrómoch chrbtice.

Super indukčná terapia

30 € / 20 min

Super indukčná terapia

Je liečba magnetickým poľom (,,super inductive system”), ktoré vytvára hlavica prístroja priamo v tkanive. Oproti bežnej magnetoterapii, ktorá je nízkofrekvenčná (miliTesla), náš prístroj má silu až 2,5 Tesla. Podobný výkon má magnetická rezonancia. Aplikátor sa prikladá priamo na dané miesto, pôsobí aj cez oblečenie, takže pacient sa nemusí vyzliekať. Super indukčná terapia má tieto účinky na zdravie - zníženie bolesti, svalová relaxácia, uvoľnenie kĺbov, stimulácia nervov alebo svalov, hojenie zlomeniny, ako aj zmenšenie opuchu.

Spinálne skupinové cvičenie - v ponuke už čoskoro!

10 € / 60 min

Spinálne skupinové cvičenie - v ponuke už čoskoro!

Chrbtová gymnastika je súhrnný názov pre cviky zamerané na rozvoj pohyblivosti chrbtice a aktívneho svalového korzetu. Zahŕňa cviky na posilnenie a natiahnutie brušných, chrbtových a gluteálnych svalových skupín. Chrbtica je základom ľudského tela a zdravia. Hrá dôležitú úlohu pri podpore hlavy a horných končatín, státí, chôdzi a znášaní zaťaženia tela. Choroby a úrazy chrbtice sú jednou z najbežnejších foriem civilizačných chorôb, ktoré sú často spôsobené slabým brušným a chrbtovým svalstvom. Preto sa spinálna gymnastika odporúča pre všetky vekové kategórie na prevenciu alebo na zmiernenie existujúcich stavov chrbtice.

Jóga pre začiatočníkov - v ponuke už čoskoro!

12 € / 60 min

Jóga pre začiatočníkov - v ponuke už čoskoro!

Cvičením jógy sa snažíme dať do súladu telo, myseľ a dušu. Jógové pozície (ásany) nám pomáhajú posilňovať oslabené svaly, uvoľňovať tie preťažené, zlepšovať flexibilitu, mobilitu a lepšie si uvedomovať svoje vlastné telo. Súčasťou každej hodiny budú dychové cvičenia, krátka relaxácia a jógové asany. Hodiny sú vhodné pre každého, kto si chce upokojiť svoju myseľ, zlepšiť ohybnosť tela a stráviť užitočne svoj čas.
Close online booking

Rezervácia

Termín pobytu:
-
Počet izieb:
plusminus
IzbaDospelýDieťa 12+ r.Dieťa 3-11,99 r.
1
plusminus
plusminus
plusminus